Keystone logo
Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

Maastricht University, Department of Data Science and Knowledge Engineering

Bevezetés

A Knowledge Engineering alap- és mesterképzések a projektközpontú tanulás (PCL) oktatási módszere köré épülnek. A PCL oktatási modellje kis léptékű és diákorientált. Kis csoportokban dolgozol összetett és kihívást jelentő projekteken, amelyek különféle készségek fejlesztését igénylik, például írási és prezentációs készségeket, valamint csapatmunkát. Az elsajátított készségek fontos felkészülést jelentenek jövőbeli karrierje számára. A tananyagból és az előadásokból tanultakat azonnal alkalmazza a valós problémákra. Diáktársaival együtt kutatja, mely információkra van szükség, és hogyan lehet azokat a legjobban bemutatni. Minden projekt végén egy működőképes terméket szállít, és eredményeit bemutatja diáktársainak, a tanároknak és/vagy az ügyfélnek. A DKE által kínált projektek a következők:

  • klímamodellek fejlesztése
  • többcélú játékmotorok
  • intelligens keresőmotorok
  • látásfelismerő rendszerek
  • interaktív matematika tanfolyamok


Gyakran cégek és intézmények nyújtanak be projekteket, amelyek lehetőséget adnak diákjainknak, hogy felbecsülhetetlen értékű tapasztalatokat szerezzenek azáltal, hogy oktatásukat a valós problémák megoldására alkalmazzák.


Mesterképzéseink minősége

A mesterképzéseket a holland felsőoktatási és kutatási törvénynek megfelelően jogilag akkreditálták. A nemzeti akkreditációs bizottság úgy értékelte, hogy a mesterképzések Hollandia legjobbjai közé tartoznak. Az akkreditációs bizottság emellett kiválónak minősítette a tanulmányi irányítást és a hallgatói támogatást, ezzel is hangsúlyozva e szolgáltatások nemzetközileg versenyképes minőségét.

Válassza ki a saját tananyagát

A mesterképzés első évében mélyreható ismereteket szerezhet a mesterséges intelligencia vagy az operációkutatás legrelevánsabb témáiról. A mesterképzés második évében lehetősége nyílik arra, hogy a programot az Ön konkrét érdeklődésére és karriercéljaira összpontosítsa. Ezenkívül a második év első félévében:

• választhat szabadon választható kurzusokat, a Maastrichti Egyetem más karain is

• vegyen választani a másik mesterképzést

• részt vesz a tudományos munkatársak kutatási projektjeiben

• vegyen részt vállalati vagy kutatói gyakorlaton

• csereprogramot követni egy külföldi egyetemen A második félévben a mesterképzést mesterdolgozat megírásával fejezi be. Ehhez kiválaszt egy kutatási témát, amelyen az egyik akadémiai munkatárs felügyelete mellett fog dolgozni. A kutatás végezhető vállalaton belül vagy külsőleg egy vállalatnál vagy más egyetemen. A szakdolgozatát nyilvánosan is meg kell védeni.

*Ne feledje, hogy minden egyéni programválasztást tanulmányi tanácsadónk és oktatóink felügyelnek, és mindig a vizsgabizottság értékeli a minőséget.

Kutatás az Adattudományi és Tudásmérnöki Tanszéken

A DKE aktívan részt vesz a kutatás különböző területein. A DKE oktatói gárdája tapasztalt, a nemzetközi tudományos közösségben jól ismert oktatókból és kutatókból áll.


A tanszéken belül a kutatás három csoportba szerveződik: "Biomatematika és bioinformatika" (BMI), "Robotok, ágensek és interakció" (RAI) és "Hálózatok és stratégiai optimalizálás" (NSO). Az osztály tagjai több kutatócsoportban vesznek részt, így fokozzák a csoportok közötti interakciót.

A biomatematikai és bioinformatikai kutatás a rendszerbiológia és bioinformatika fő területeire terjed ki, mint például a biológiai és orvosi jelenségek érzékelésére, elemzésére, modellezésére és előrejelzésére. A Robots, Agents, and Interaction Group (RAI) olyan számítási ágensekből – azaz szoftveres entitásokból vagy robotokból – álló rendszerek tervezésére, elemzésére és alkalmazására összpontosít, amelyek autonóm és interaktív módon, összetettben (pl. bizonytalan, nyitott, dinamikus) követik a célokat. , nehezen kiszámítható) környezetekben. A Hálózatok és stratégiai optimalizálás kutatócsoport számára a hangsúly a versenytanulmányozáshoz kapcsolódó tudásmérnöki témakörökön van. A csoport nagy szakértelemmel rendelkezik a társasjátékok versenyének kutatásában és a játékelméleti modellezésben.

Mesterképzéseink nemzetközi jellege

Az Adattudományi és Tudásmérnöki Tanszék a Bölcsészettudományi és Természettudományi Karhoz tartozik. Ezen a karon a legmagasabb a nemzetközi hallgatók aránya az egyetemen. A DKE tanulmányi programjaiban olyan jól bevált egyetemekkel működik együtt, mint a dán Aarhus Egyetem, a kanadai Université de Montreal, az izlandi Reykjavik Egyetem, a kínai UESTC és a belgiumi Universiteit Hasselt. Ezeken az egyetemeken a hallgatók nemzetközi csereprogramban vehetnek részt. A DKE oktatói nemzetközi kutatási programokban működnek együtt, lehetővé téve hallgatóink nemzetközi szakmai gyakorlatát.

Helyszínek

  • Maastricht

    Maastricht University Department of Data Science and Knowledge Engineering P.O. Box 616 , 6200 MD, Maastricht

Kérdések