MPhil a képzőművészetben
Galway, Írország
IDŐTARTAM
2 up to 3 Years
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő, Részidő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
Kérelem benyújtásának határideje
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
Sep 2024
TANDÍJ
EUR 18 650 / per year *
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Az egyetemen
* nemzetközi hallgatók: 18 650 € évente | EU-s diákok: 9500 euró évente
Bevezetés
Az MPhil (Fine Art) egy gyakorlaton alapuló posztgraduális kutatási program. A program célja a tudáshoz és a megértéshez való hozzájárulás létrehozása a képzőművészet területén.
A hallgatók a gyakorlaton alapuló kutatás és adott esetben egyéb kutatási módszerek kombinációjával végzett vizsgálati programot fognak vállalni. A programban részt vevő hallgatóknak jelentős mennyiségű munkát kell készíteniük, amelyet egy körülbelül 20 000 szószámú írásos szakdolgozat támogat, amely kritikusan beszámol a kutatási folyamatról. A tanuló munkáit egy záró kiállítás formájában mutatjuk be a következő címen: Burren College of Art .
Az MPhil (Képzőművészet) a PhD nappali tagozatos képzés 1. és 2. évfolyamához hasonló élményt nyújt, lehetőséget adva egy kiterjesztett kutatás elvégzésére írott szöveggel alátámasztott képzőművészeti gyakorlaton keresztül. Lehetővé teszi a hallgatók számára a PhD (Studio Art) megszerzését is, ahol az elvégzett kutatás kellően erős ahhoz, hogy megfeleljen a PhD program követelményeinek. Alternatív megoldásként a PhD programból való kilépési utat is biztosíthat, amely az elvégzett kutatás elismerését jelenti olyan helyzetekben, amikor a hallgató személyes vagy egyéb körülményei miatt nem tudja teljesíteni a PhD program követelményeit.
Belépők
Tanterv
Értékelés és vizsga
Az értékelést minden félév végén egy belső vizsgabizottság végzi, aki a dékán és a programon tanító kar. Minden tanév végén és a záróvizsgán egy külső vizsgáztató, a NUI Galway által kinevezett független oktató csatlakozik hozzájuk, hogy biztosítsa a kritikus távolságot és objektivitást a vizsgafolyamatban. A külső vizsgafolyamat befejezése után vizsgabizottsági ülést hívnak össze, amely a dékánból, a külső vizsgáztatóból és a NUI Galway Művészeti, Társadalomtudományi és Kelta Tanulmányok Főiskolájának képviselőjéből áll, akik hivatalosan jóváhagyják a végső pontszámokat.
A záróvizsga a következőket tartalmazza:
- olyan munka benyújtása, amely a tudáshoz és a megértéshez való hozzájárulást testesíti meg, általában kiállítás útján;
- a kutatási alany elméleti és történeti kontextusának írásbeli reflektív elemzése maximum 10 000 szó és minimum 5 000 szó terjedelmében;
- a kutatási alany folyamatának írásbeli kritikai áttekintése legfeljebb 10 000 szó és minimum 6 000 szó terjedelmében;
- a tudáshoz és a megértéshez való hozzájárulás 500 szavas összefoglalása a munka dokumentálásával együtt;
A vizsga minden elemét sikeresen teljesíteni kell. A beadványt a kutatási projekt kezdeti céljaira való hivatkozással vizsgálják.
Felhívjuk figyelmét, hogy sikertelen előrehaladás vagy a programból való önkéntes kilépés esetén a tandíjat nem térítjük vissza.
Az MPhil kitüntetése
Az MPhil-t a galwayi Ír Nemzeti Egyetem ítéli oda, az MPhil fokozatra vonatkozó előírások és feltételek szerint, valamint az egyetem irányelveinek és protokolljainak betartása mellett, amelyeket az egyetem általános naptárában és egyéb forrásokban tettek közzé. időről időre.
A program eredménye
A program célja, hogy a hallgatók gyakorlaton alapuló kutatást végezzenek a képzőművészet következő aspektusaival kapcsolatban:
- Rajz és festés, mint kutatási folyamatok;
- Művészet és ökológia;
- Kreatív módszerek és módszertan a művészetben;
- A művészet nyilvános, helyspecifikus, politikai, társadalmi és kapcsolati vonatkozásai;
- Előadás és élő művészet, beleértve a videót is;
- A feminizmus a művészetben;
- Interdiszciplináris művészeti kutatás, amely elősegíti az akadémiai határokon átnyúló együttműködést.
A program tanulási eredményei
A program sikeres elvégzése után a hallgatók képesek lesznek:
- Egy meghatározott kulcsfontosságú kutatási kérdés megválaszolása stúdiókutatáson keresztül;
- Mások által nemzetközi szinten végzett rokon stúdiókutatások vizsgálata;
- Értékelje a gyakorlat alapú kutatás gyakorlati dimenzióit;
- Reflektív elemzést adni a képzőművészeti kutatás folyamatáról;
- Kritizálja a kutatás folyamatát és annak hozzájárulását a művészet létrehozásának folyamatához.