
BESIGN The Sustainable Design School

Közlemények
Bevezetés
Vegyen részt következő Nyílt Napjainkon, 2023 februárjában, márciusában és áprilisában!
További információért és regisztrációért látogassa meg weboldalunkat itt.
A Fenntartható Innováció Az Emberi Megoldások Nemzetközi Design Iskolája
BESIGN The Sustainable Design School – A fenntartható innováció dizájniskolája
A 2013-ban alapított BESIGN The Sustainable Design School egy nemzetközi felsőoktatási intézmény, amelynek célja a fenntartható tervezés és innováció az emberek számára.
Néhány szó az alapítóktól:
«Egy erős közös meggyőződés vezérelte munkánkat a(z) BESIGN The Sustainable Design School megalapításánál: a világban napjainkban végbemenő mélyreható változások megkövetelik, hogy az innovációt teljesen más, radikális módon közelítsük meg. Kölcsönös pedagógiai és szakmai tapasztalataink megosztásával meg vagyunk győződve arról, hogy: A design, mint gondolkodás eszköze alapvető szerepet játszik a mindenki számára elérhető új, fenntartható innovációban.
A fenntartható fejlődés céljai
BESIGN The Sustainable Design School kreatív eszközként követi a 17 Fenntartható Fejlődési Célt.
Transzverzális tanterv sok multidiszciplináris bejegyzéssel
Előnyben részesítjük a cserén és a személyes készségeken alapuló integrációs folyamatot. Prioritásunk: megismerni és értékelni tehetségét.
Nemzetközi – Nemzetközi cserék
BESIGN The Sustainable Design School tagja a Cumulus Associationnek, egy nemzetközi hálózatnak, amely 280 tervezőiskolát és egyetemet tömörít világszerte.
- Université de Buenos Aires, Faculté de l'Architecture, du Design et de l'Urbanisme (UBA – FADU) – Argentína
- Universidad de Ciencias y Artes de América Latina (UCAL) – Peru
- Srishti Művészeti, Tervezési és Technológiai Intézet – India
- Ringling Művészeti és Design Főiskola – USA
- Özyegin Egyetem - Törökország
- Tbiliszi Állami Akadémia - Grúzia
- Universita degli studi della campania luigi vanvitelli – Olaszország
- Jiangnan Egyetem - Kína
- Universidad del desarrollo (UDD) – Chile
- HIT Holon Technológiai Intézet - Izrael
- Université de Montréal - Kanada
- Shizuokai Egyetem - Japán
- UPES - India
Szakmai tapasztalat - Partnerségi projektek
Tanulmányai első évétől szakmai partnerkapcsolatok keretében „csinálva tanul”.
„Ezek a nagyvállalatok azért jönnek a diákjainkhoz dolgozni, mert intuitív jövőképük van a holnapról, már élnek a holnap gazdaságának tudásával és megosztásával, egy digitális világba születtek, és arra törekszenek, hogy másokon segítsenek. felelősségteljes módon! »
Maurille Larivière
Projektek – Mik ezek?
Az évről évre megvalósuló szakmai projektek kreatív, kíváncsi diákok új generációját teszik lehetővé, akik aggódnak a világért.
1. fázis – Rövid és problematikus
Kulcsfontosságú a partnervállalat képviselőivel való találkozás. A csere során a hallgatók megismerkednek a projekttel, azonosítják az igényeket, finomítják a rövid leírást, és perspektivikus stratégiákat készítenek.
2. fázis – Elemzés
A kutatási és merítési foglalkozások sorozata lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy egyrészt integrálják a vállalat igényeit, másrészt meghatározzák a stratégiai reflexióhoz nélkülözhetetlen személyiségeket – a projekthez kapcsolódó fenntartható fejlődési célkitűzéseket.
3. fázis – Ötlet
Ez a fázis lehetővé teszi az innovatív ötletek széles skálájának generálását, a legutópikusabbtól a legkonkrétabbig. Az ötletelés arra készteti a tanulókat, hogy fogalmi válaszokat találjanak.
4. fázis – Megvalósítás A kiválasztott ötleteket a hallgatók elemzik, átdolgozzák és lerajzolják, hogy érvényesítsék azok relevanciáját a jövőbeli felhasználók számára.
Modellek (3D digitális vizuális ábrázolás) és prototípus (funkcionális és dinamikus makett) segítségével a hallgatók valós, vizuális megjelenést adnak a validált megoldásoknak.
5. fázis – prototípuskészítés
Minden munkafázis formalizálva van, és különböző fizikai és digitális médiával illusztrált. A cél az, hogy elmagyarázzák a vállalatnak az elvégzett reflexiót, az állásfoglalásokat és a projekt eredményeit.
Új, innovatív módszerekkel:
- "Design gondolkodás"
- Takarékos innováció
- Életciklus elemzés, Eco-Conception, Biomimicry Knowledge of Design ®
- 17 Fenntartható Fejlődési Cél
Képtár
Campus jellemzői
BESIGN The Sustainable Design School, a Côte d'Azur szívében, Cagnes-sur-Mer egyik kiváltságos helyén található, 2000 méteres kampuszt kínál: számítógépes labor, modellműhely, zenei stúdió, fotóstúdió, kreativitás szoba, közösségi kert, teraszok. .
A FabLab ECOLAB Côte d'Azurral való együttműködés (3D nyomtatók, lézervágók, 3D szkennerek) lehetővé teszi a diákok számára, hogy tárgyakat készítsenek tervezési projektjeikhez.
- Egyetem: Az Université Côte d'Azur (UCA) tagja, hallgatóink hozzáférhetnek kutatási és doktori kurzusokhoz, valamint tudományos cserekapcsolatokhoz az UCA többi tagjával.
- Felvétel: Jelentkezés (beiratkozási akta, személyi igazolvány, iskolai eredmények, portfólió) és egyéni interjú alapján.
- Finanszírozás: A pénzügyi támogatás a „ BESIGN The Sustainable Design School Friends” alapítványon keresztül érhető el.
Belépők
Csatlakozz hozzánk
A különböző hátterű és tanulmányi területekről érkező hallgatók sokszínűsége hozzájárul a fenntartható innovációhoz és annak gyakorlatához.
Ma bolygónk életképes evolúciójával kapcsolatos fontos kérdésekkel állunk szemben. A változások nemcsak szükségesek, hanem elkerülhetetlenek is ahhoz, hogy mindannyian elfogadható körülmények között élhessünk. E kérdések megválaszolásához a képzelőerőt és az innovációt kell hangsúlyozni. Diákjaink élni tudnak ezekkel a hihetetlen lehetőségekkel.
A világ aktuális problémáinak összetettségének legjobb kezelése érdekében a BESIGN The Sustainable Design School transzverzális, nemzetközi és multidiszciplináris programot kínál. A pedagógia gyakorlati megvalósítása olyan konkrét projekteken keresztül valósul meg, amelyeket értékeinket osztó vállalkozások nyújtanak be.