A Czech University of Life Sciences Prague (CZU) az egyik vezető európai élettudományi egyetem. 21 000 hallgatójának 27%-a külföldi, és több mint 60 angol nyelvű tanulmányi program közül választhat. A CZU a környezetért való felelősséghez vezet a fenntartható életmód biztosítása érdekében. A CZU az erdészetre, a környezettudományokra, az agrárszektorra, a természeti erőforrások fenntartható felhasználására, a gazdálkodásra és informatikára, a technológiára és a regionális fejlesztésre összpontosít. Az egyetem modern és gyönyörűen parkosított zöld kampusszal rendelkezik, amelyet többször is a legfenntarthatóbb Csehországban tartottak számon.
Miért CZU
1. Zöld és modern egyetemi campus Prágában
A Suchdol campus számos kényelmi szolgáltatást kínál, mindezt egy helyen. A tágas előadótermektől a megfizethető lakó- és étkezőtermekig; nagy könyvtár, nyüzsgő szórakozás, többfunkciós sportközpontok és sok zöld terület.
2. Angol nyelvű tanulmányi programok változatos választéka
Érdekel az ökológia, a természeti erőforrások, az üzlet, a technológia vagy az informatika? Több mint 100 tanulmányi programot kínálunk az élettudományok területéhez kapcsolódó különböző területeken, amelyek közül 60 angol nyelvű.
3. Minőségi oktatás és élvonalbeli kutatás-fejlesztés
A rangos rangsorok szerint a világ egyetemeinek legjobb három százaléka közé tartozunk. Leginkább agrár-, erdészet- és környezettudományi területen érünk el sikereket. Az oktatási tevékenység minőségbiztosítása intézményünk egyik alapvető, hosszú távú prioritása.
4. Biztonságos hely Európa szívében
5. Elméleti alapú, de gyakorlattal kiegészítve
6. A fenntarthatóság prioritásunk
Fontos számodra az ökológia és a felelősségvállalás? Számunkra ez, ezért intézkedéseket teszünk annak érdekében, hogy a lehető legkevésbé befolyásoljuk a bolygót. A nemzetközi UI Green Metric World University Rankings szerint nálunk van a legfenntarthatóbb campus Csehországban.
7. Megfizethető tandíjak és megélhetési költségek
Az angol nyelvű képzési programok tandíja évi 300 EUR-ról 5000 EUR/évre emelkedik. Az önköltséges hallgatók az egyetemen található diákotthonainkban kaphatnak szállást (kb. 250 EUR/hó). Számos egyetemen kívüli kollégiumunk is van. Az egyéb megélhetési költségek Csehországban viszonylag alacsonyak Nyugat-Európához képest.
8. Munkalehetőségek
Ne aggódj, hogy a tanulmányaid után nem találsz munkát. A CZU-ban végzettek foglalkoztatási szintje évek óta folyamatosan magas. A Cseh Köztársaság Európa egyik legalacsonyabb munkanélküliségi rátával is büszkélkedhet. Szeretnél jobb képet kapni a lehetőségeidről, miközben még tanulsz? Menj el az Állásbörzére, amit minden évben megszervezünk.
9. Gazdag diákélet
Campusunk nyüzsgő több mint 21 000 diákkal, akik közül 6000 nemzetközi hallgató. Számos diákszervezetet is látunk vendégül (pl. Erasmus Student Network, AIESEC, CZU Prague Formula Racing,...). A campus tele van tevékenységekkel. Üdvözlő hét, Prague Science Film Fest, Miss Agro, jégkorongmérkőzések és további események várnak rád.
10. Többféle étkezési lehetőség
A campus számos étkezési lehetőséget kínál, és ezen felül sok étkezést támogatnak. Nem kell mélyen a zsebébe nyúlni egy jó ételért. Több étterem, étkezde, büfék, valamint a CZU üzletünk, ahol sokféle egészséges és laktató harapnivalót kínálnak.
A CZU tanulmányi területeinek és programjainak áttekintése
Csehország legzöldebb egyetemi campusa, fenntarthatóság, gazdag diákélet, családias légkör. Ezek azok az attribútumok, amelyekre jelenlegi diákjaink a CZU hallatán emlékeznek. Te is szeretnéd megtapasztalni? Csak válassz!
Intézményi akkreditáció a CZU számára
2019-ben a Czech University of Life Sciences Prague összesen 8 oktatási területre kapott intézményi akkreditációt: biológia, ökológia és környezet; Közgazdaságtudományok; Informatika; Erdészet és fakitermelés az élelmiszeripar; Gépészet, technológia és anyagok; Földtudományok és mezőgazdaság . Ezt az akkreditációt az egyetemi képzés minden fokozatára (alapképzési, mesterképzési és doktori fokozatra) adták, legfeljebb 10 évre.
Az intézményi akkreditáció feljogosítja az egyetemet arra, hogy önállóan dolgozzon ki és hajtson végre tanulmányi programokat egy meghatározott oktatási területen. Az intézményi akkreditáció megadása tehát az adott egyetem minőségének bizonyos fokmérője, és nagyobb autonómiát és rugalmasságot biztosít a képzési programok létrehozásában és adaptálásában.