A Prágai Cseh Élettudományi Egyetem Erdészeti és Fatudományi Kara ( FLD CZU ) átfogó erdészeti oktatási rendszert biztosít (Bc., Ing., Ph.D.) a racionális erdőgazdálkodás és a természeti erőforrások fenntartható hasznosításának ösztönzésére és támogatására. A kar elismert nemzetközi kutatóközpont. A kar által végzett kutatások jelentős része rangos tudományos folyóiratokban jelenik meg, konferenciákon, kongresszusokon és a közmédiában is bemutatásra kerül. Óráinkon a hallgatók az elméletet és a gyakorlatot is elmélyülten tanulják, hogy jól felkészüljenek az erdészet, a fafeldolgozó ipar és a kutatás jövőbeli kihívásaira.
A Prágai Cseh Élettudományi Egyetem Erdő- és Fatudományi Kara (FFWS CZU). Átfogó erdészeti oktatási rendszert biztosítunk az ésszerű erdőgazdálkodás, valamint a hatalmas természeti erőforrások fenntartható hasznosításának ösztönzésére és támogatására. Karunk elismert nemzetközi kutatóközponttá vált. A Kar által végzett kutatások jelentős része tudományos folyóiratokban jelenik meg, konferenciákon, kongresszusokon, valamint a közmédiában megjelenő oktatási programokban is bemutatásra kerül. Óráinkon a hallgatók az elméletet és a gyakorlatot is elmélyülten tanulják, hogy jól felkészüljenek az erdészet, a fafeldolgozó ipar és a kutatás jövőbeli kihívásaira. Tanulóink közel 100%-os foglalkoztatást érnek el.
2019-ben ünnepelte fennállásának századik évfordulóját az Erdő- és Fatudományi Kar. Kilenc osztályra oszlik, amelyek lefedik az oktatás, a tudomány teljes területét, valamint az erdészeti és fafeldolgozási gyakorlattal való együttműködést. Az FFWS háromszintű oktatást kínál a hallgatóknak. Nemzetközi tudományos és kutatói munkahelyként is működik, és nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a kutatási eredmények azonnal segítsék az erdészeti és fafeldolgozási gyakorlatot, és bekerüljenek elismert szakmai folyóiratokba, konferenciákra, kongresszusokra, valamint a médiában folyó oktatási programokba.
A CZU FFWS egyik hosszú távú és stratégiai célja a kiváló tudományos és kutatási eredmények megerősítése és elmélyítése. Ezt a Kar a Kutatás, Fejlesztés és Oktatás Operatív Program keretében az Európai Unió által támogatott EXTEMIT-K és EVA 4.0 projekteknek is köszönheti.
2019-ben elkészült a Karon az oktatási és technológiai központ, amely a legmodernebb technológiáknak és berendezéseknek köszönhetően Közép-Európa egyik legjobb egyetemi központja.
A kar története
1848-tól a Prágai Műszaki Egyetemen oktatták az erdészeti tudományokat, de csak az önálló Csehszlovákia megalakulása után jött létre egy külön Erdőmérnöki ág. A kar tehát 1919-ből származik, és a modern történelemben 1990 óta a prágai Cseh Élettudományi Egyetem része.
Sikereink
A kar egy nemzetközi tudóscsoportot koordinált, amely az Európai Erdészeti Intézet (EFI) számára készített jelentést a kéregbogár-katasztrófák európai hatásainak enyhítésére vonatkozó ajánlásokkal.
Az EXTEMIT–-K projektnek köszönhetően, amely a Cseh Köztársaságban az erdei ökoszisztémák éghajlatváltozás okozta jelenlegi és jövőbeli problémáinak megoldására összpontosít, a tudósok egy olyan módszert vizsgálnak a cseh erdőkben előforduló kéregbogarak megfigyelésére, amelyet még nem használtak. Az a mód, ahogyan a kutya időben észleli a fertőzött fát, a jövőben, alkalmazkodva a körülményeinkhez, több száz hektár erdőállományt védhet meg.
Erősítjük és elmélyítjük a kiváló tudományos és kutatási eredményeket. A nemzetközi EVA 4.0 projekt részeként, amelynek célja egy Kiváló Kutatási Központ felépítése, amely a Kar által tárgyalt főbb tudományos kérdésekre összpontosít, korszerű eszközök beszerzésére került sor, például fontos elemek biológiájában az izotóp kimutatására szolgáló műszer. , a legmodernebb folyadékkromatográf és növekedési kamrák.
A genetikának köszönhetően új, az éghajlati viszonyoknak jobban ellenálló fafajokat nevelhetünk. A kar munkatársai foglalkoznak a betelepített és kevésbé reprezentált hazai fafajok elhanyagolt kérdésével is, amelyet környezeti hatások szempontjából vizsgálnak.
Tudóscsoportok új állatfajokat írnak le, például egy új faevő termeszfajt, amelynek állkapcsa reped. A Kamerunban felfedezett egyedülálló termesz a Roisinitermes ebogoensis nevet kapta.
Karunk szakemberei részt vettek az afrikai sertéspestis vaddisznó-kutatásában és a betegség terjedésének megállításában Csehországban. A szándék az volt, hogy a betegség kitörése körül egy legalább 20-50 kilométer széles gyűrűt hozzanak létre, ahol alacsony lesz az állatállomány sűrűsége. Így a vaddisznó nem tudja átvinni a betegséget az ország más részeire.