
MSc Computer Simulations for Science and Engineering COSSE
Stockholm, Svédország
IDŐTARTAM
2 Years
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
Kérelem benyújtásának határideje
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
Aug 2025
TANDÍJ
EUR 28 000 / per year *
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Az egyetemen
* The full programme tuition fee for non-EU/EEA/Swiss citizens studying this programme is € 28,000.| The full programme tuition fee for EU/EEA/Swiss citizens studying this programme is € 4,700
Bevezetés
The master's programme in Computer Simulations for Science and Engineering (COSSE) focuses on the multidisciplinary field of Computational Science and Engineering, an enabling technology for scientific discovery and engineering design. It involves mathematical modelling, numerical analysis, computer science, high-performance computing and visualisation. The programme is highly research-oriented, and two-thirds of graduates go on to PhD studies at leading universities worldwide.
Computer Simulations for Science and Engineering at KTH, TU Berlin and TU Delft
The master's programme in Computer Simulations for Science and Engineering (COSSE) is a programme within the multidisciplinary field of Computational Science and Engineering (CSE), which is an enabling technology for scientific discovery and engineering design. CSE involves mathematical modelling, numerical analysis, computer science, high-performance computing and visualisation. The remarkable development of large-scale computing in recent decades has turned CSE into the "third pillar" of science, complementing theory and experiment.
The programme is a two-year programme including compulsory mobility for the students. It is given jointly by KTH, the Technical University of Berlin in Germany and Delft University of Technology in the Netherlands. Students will enter one of the universities and continue in their second year at one of the other universities. Generally, students are admitted to TU Berlin for the first year.
The programme includes three semesters of courses followed by a fourth research semester spent on a master's degree project under the supervision of both universities attended. The students receive two degrees from both the first and second-year universities.
Belépők
Tanterv
A Computer Simulations for Science and Engineering (COSSE) mesterképzése egy kétéves program, amely magában foglalja a hallgatók kötelező mobilitását. A program három szemesztert tartalmaz, majd a negyedik kutatási félévet a mesterképzési projekttel töltötték (30 ECTS), mindkét fokozatot odaítélő egyetem felügyelete alatt. A fokozatszerzési projektmunka közös irányítása magában foglalja azt a lehetőséget, hogy a témaválasztást a fokozatot adó egyetemek által egyedileg kínált szakirányok szerint végezzék.
A hallgatók belépnek az egyik egyetemre, és a második évet egy másik ország másik egyetemén folytatják. Általános szabály, hogy a hallgatókat az első évben felveszik a TU Berlinbe legalább 60 ECTS kredit értékű kurzus elvégzésére. Kérésre a hallgatók beléphetnek KTH vagy a TU Delftbe az első tanulmányi évre (legalább 60 ECTS értékű kurzus), ha a PAG jóváhagyja és az említett egyetem jóváhagyja. A második évre szóló felvétel ebben az esetben a TU Berlin vagy KTH / TU Delft lehet, a PAG jóváhagyásával és a hallgató második évfolyamra való felvételéért felelős egyetem jóváhagyásával.
A másodéves egyetem tanfolyamokat (legalább 30 ECTS kredit) és a mesterképzési projekt felügyeletét (30 ECTS kredit) kínálja. Ez magában foglalja a választott egyetemen a specializáció kiválasztását:
- KTH : Bioszámítástechnika, bioinformatika, gépi tanulás, számítási folyadékdinamika, numerikus lineáris algebra, számítási fizika, numerikus elemzés;
- TU Delft: számítási folyadékdinamika, numerikus lineáris algebra, nagy teljesítményű számítástechnika, adatasszimiláció
- TU Berlin: Optimális vezérlés, vezérléselmélet, numerikus lineáris algebra, numerikus elemzés
A kínált szakirányok tükrözik az egyes intézmények kutatási területeit és azok élvonalbeli kompetenciáit. A hallgató a fenti javaslatoktól eltérő szakirányt is választhat, ha a PAG hozzájárul. A program alaptanfolyamokból, felkészítő tanfolyamokból és választható kurzusokból áll. Ezen kívül tanórán kívüli tanfolyamok is részt vehetnek.
1. év
- 20085 Tudományos számítástechnika
- 20835 Numerikus lineáris algebra
- 20166 Numerikus matematika II.
- 20098 Projekt Numerikus Elemzés
- 20089 Numerikus matematika II
- 20063 Differenciálalgebrai egyenletek
- 20156 Control Theory
- 20080-as modellcsökkentés
- 20372 Matematikai vizualizáció I
- 20382 Nemlineáris optimalizálás
- 20427 Változatos módszerek és optimális szabályozás
- 20826 A numerikus lineáris algebra haladó témái
- 20825 A numerikus lineáris algebra haladó témái
- 20152 Matematikai szeminárium
- 40550 Gépi tanulás I
- 40551 Gépi tanulás II
- 40548 Gépi intelligencia I
- 40549 Gépi intelligencia II
2. év
A másodéves egyetemek számos lehetőséget kínálnak a szakosodásra a CSE különböző témáira. A kötelező mesterképzési projekt (30 ECTS kredit) végrehajtható a fogadó tanszékeken, a fogadó egyetemek egyéb tanszékein vagy cégeknél. Az alábbi lista áttekintést nyújt a választható kurzusokról. Érdeklődése, előfeltételei és a diplomaterv tárgya szerint választhat. A lista nem teljes. Sőt, nem minden tanfolyamot tartanak minden évben. Tartalmazzák:
- AK2030 Tudományelmélet és -módszertan 4.5 C
- SA2001 Fenntartható fejlődés és kutatási módszertan a matematikában 3 C
- SF2566 haladó egyéni tanfolyam Sc Comp 6 P1+P2
- SF2567 Tudományos számítástechnikai projekttanfolyam 7.5 P1+P2
- SF2565 Programkészítés C++ nyelven Sc Comp 7.5 P1+P2-hez
- DD2421 Machine Learning 7.5 P1
- DD2434 Gépi tanulás (Adv Course) 7.5 P2
- SF2935 A statisztikai tanulás modern módszerei 7.5 P2
- DD2435 Biológiai rendszerek matematikai modellezése 9 P1+P2
- SK2532 Biomedicina mérnököknek 7.5 P1
- BB2441 Bioinformatika és biostatisztika 7.5 P1
- BB2280 Molekuláris Modellezés 7.5 P2
- SF2832 Matematikai rendszerelmélet 7.5 P2
- SF2863 Systems Engineering 7.5 P2
- SF2866 Applied Systems Engineering 7.5 P1
- SF2942 Portfólióelmélet és kockázatkezelés 7.5 P1
- SF2980 Kockázatkezelés 7.5 P1
- SF2956 Topológiai adatelemzés
A program eredménye
A számítógépes szimulációk tudományos és mérnöki mesterképzésben részt vevő hallgatók nagyon jól ismerik a CSE eszközeit, amelyek magukban foglalják:
- matematikai modellezési technikák,
- szimulációs technikák (diszkretizálások, algoritmusok, adatstruktúrák, szoftverek a CSE-ben),
- és elemzési technikák (adatbányászat, adatkezelés, vizualizáció).
A hallgatók az egyetemek által kínált specializációk egyikén alkalmazott általános eszközök szakértőivé válnak. Az érettségi után a hallgatók a következőket szerezték meg:
- a kiválasztott tudományos és mérnöki alkalmazási területek és azok matematikai modelljének ismerete.
- tudásbázis és készségek a matematikai modellek megfogalmazásától a nagy teljesítményű számítógépes architektúrákhoz szükséges szoftverek megalkotásáig.
- hatékony kommunikációs készségek az írásbeli és szóbeli előadásokon a szakmai közösséggel, valamint a vezetőséggel és a társadalom egészével való interakcióhoz.
- a számítási modellezés képességeinek, korlátainak és eredményeinek független és kritikus értékelése.
Ösztöndíjak és finanszírozás
KTH négy különböző ösztöndíj lehetőséget kínál a mesterképzéshez. A KTH ösztöndíj egy vagy két éves mesterképzés tandíját fedezi. A KTH egyéves ösztöndíja a jelenlegi KTH mesterképzési hallgatókat célozza, és fedezi a tanulmányok második évének tandíját. A KTH Közös Program Ösztöndíj bizonyos közös programokon részt vevő hallgatókat célozza meg és fedezi a KTH n eltöltött tanulmányi időszak tandíját. A KTH India ösztöndíj kifejezetten az indiai hallgatókat célozza.
- KTH ösztöndíj
- KTH egyéves ösztöndíj
- KTH Közös Program ösztöndíj
- KTH India ösztöndíj
Svéd Intézet
A Svéd Intézet (SI) számos ösztöndíjat kínál a megcélzott országokból Svédországba érkező hallgatók számára.
KTH társult ösztöndíjas szervezetek
KTH az alábbi szervezetekkel működik együtt, amelyek ösztöndíjat biztosítanak leendő KTH hallgatók számára.
- COLFUTURO (Programa Crédito Beca) kolumbiai diákoknak
- LPDP (Indonesia Endowment Fund for Education) indonéz diákok számára
- FUNED a diákok Mexikóból
Ösztöndíjportálok
IEFA adatbázis
Az IEFA adatbázis átfogó ösztöndíjkeresést, támogatási listát és nemzetközi diákhitel-programokat kínál.
Tanulmányi portálok
A Studyportals ösztöndíjadatbázis több mint 1000 ösztöndíjat és ösztöndíjat sorol fel világszerte, akik EU-s tanulmányokra jelentkeznek.
Scholars4dev
A Scholarships for Development egy adatbázis a fejlődő országok diákjai számára nyitva álló ösztöndíjakról.
WeMakeScholars
A WeMakeScholars segít az indiai hallgatóknak, hogy oktatási kölcsönöket biztosítsanak a bankoktól és az NBFC-ktől. Ezenkívül több mint 26 000 nemzetközi ösztöndíjat sorolnak fel különböző trösztöktől, alapítványoktól és kormányoktól. testek.
Diákhitelek halasztása az Egyesült Államokban
KTH az Egyesült Államok Oktatási Minisztériumának akkreditált intézménye, és IV. cím „Csak halasztás” státusszal rendelkezik (OPE ID 03274300). Az egyesült államokbeli hallgatók elhalaszthatják a meglévő szövetségi diákhitel-számlák kifizetését, amíg beiratkoznak a KTH mesterképzésébe. A „Csak halasztás” státusz nem teszi lehetővé a hallgatók számára, hogy szövetségi diákhitelt vegyenek fel KTH való beiratkozáshoz. Az akkreditáció azonban megkönnyíti az egyesült államokbeli hallgatók számára a támogatási és kölcsönzési lehetőségeket, mivel az Egyesült Államokban számos magán diákhitel-intézet használja ezt a megjelölést új kölcsönök nyújtásának követelményeként. Azoknak a hallgatóknak, akik el akarják halasztani a fizetést, fel kell venniük a kapcsolatot az Egyesült Államokban működő hitelintézetükkel.
Képtár
Karrierlehetőségek
Ami a karrierlehetőségeket illeti, a számítógépes szimulációk tudományos és mérnöki mesterképzésben szerzett diploma számos lehetőséget nyit meg:
- csatlakozni a nemzetközi kutatói közösséghez PhD tanulmányok folytatásával a CSE és a tudomány/mérnöki területeken, ahol szimulációt és nagy teljesítményű számítástechnikát alkalmaznak: folyadékdinamika, elektromágnesesség, molekuláris fizika, kvantumkémia, anyagtudomány, vegyészmérnök, szerkezeti mechanika, bioszámítástechnika, és még sok más.
- „végfelhasználói” csúcstechnológiai iparban és „szolgáltató cégeknél” állást szerezni, fejlett számítógépes szimulációs eszközöket használva és fejlesztve például a gyógyszeriparban, az autóiparban, az anyagiparban, a repüléstechnikában, az energiatermelésben és a mikroelektronikai iparban.
- új innovatív cégek alapítása, amelyek a CSE-szakértelemre épülnek.
A program erősen kutatás-orientált. Eddig a végzettek nagyjából kétharmada folytatta PhD pozícióját a konzorciumi partnereknél KTH , a TU Berlinben és a TU Delftben, valamint más vezető nemzetközi egyetemeken, például az MIT-n (USA), az Oxfordi Egyetemen ( Egyesült Királyság), Purdue Egyetem (USA), Uppsala Egyetem (Svédország), ETH (Svájc), Karolinska Institute (Svédország), University Melbourne (Ausztrália), INRIA (Franciaország), Simon Fraser Egyetem (Kanada), UPC Barcelona (Spanyolország), NTU Singapore és még sokan mások.
A szakon végzettek iránt a munkaerőpiacon is nagy a kereslet. A diplomások olyan nagy és kisebb cégeknél dolgoznak, mint az Ericsson (Svédország), IBM Peking (Kína), BASF (Németország), Tata Steel (Hollandia), DeCode genetics (Izland), Sabic (India), AT Kearney (Hollandia), HERE (Németország), TNO (Hollandia) és még sokan mások.
Tanulói beszámolók
Program tandíj
Felvételi feltételek a programra
Mutassa be elkötelezettségét és készségét, hogy sikeres legyen az üzleti iskolában a GMAT vizsga letételével – ez a legszélesebb körben használt felvételi vizsga, amely az Ön kritikus gondolkodását és érvelési készségeit méri.
Töltse le a GMAT mini kvízt, hogy ízelítőt kapjon a vizsgán található kérdésekből.