Emberi jogok mesterképzése a digitális társadalomban
Tallinn, Észtország
IDŐTARTAM
2 Years
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
Kérelem benyújtásának határideje
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
Kérje a legkorábbi kezdési időpontot
TANDÍJ
EUR 2300 / per semester
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Az egyetemen
Bevezetés
Az Emberi jogok a digitális társadalomban MA szakot azért hozták létre, hogy az egyre fokozódó digitalizációval összefüggésben felmerülő új fejleményeket és kihívásokat kezelje a jogban és a társadalomban.
A program egyedülálló lehetőséget kínál olyan kérdések megválaszolására, mint például, hogy mik a határai az online szólásszabadságnak, vagy mi a digitális környezet feletti szuverenitás? Vagy hogyan lehet egyensúlyban tartani az emberi jogokat az online környezetben? Ez a program biztosítja a hallgatók számára a digitalizáció emberi jogokra és általában a jogra gyakorolt hatásainak elemzéséhez szükséges készségeket. A kurzusok egyensúlyt teremtenek az elméleti és gyakorlati problémák és feladatok között. A hallgatókat arra ösztönzik, hogy kritikus perspektívát vegyenek fel, kutassanak olyan aktuális kérdéseket, amelyek iránt szenvedélyesek, és emeljék ki a jelenlegi rendszer hibáit.
Miért nálunk tanulna?
- A jó minőségű és változatos tanulmányok mélyen megértik az emberi jogok különböző aspektusait a digitális korszakban.
- Az oktatók olyan nemzetközi hálózatokkal rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik izgalmas nemzetközi rendezvények lebonyolítását, amelyeken a hallgatók is részt vehetnek.
- A diploma megszerzése után számos nemzetközi és hazai karrier közül választhat – pl nemzetközi szervezetek, bíróságok, civil szervezetek és médiavállalatok.
- A program kutatási fókusza garantálja a doktori tanulmányokhoz szükséges készségek és ismeretek fejlesztését.
- Egyedülálló lehetőség a digitalizáció társadalomra és különösen az emberi jogokra gyakorolt hatásának feltárására.
Miért a kormányzás, jog és társadalom iskola?
- Az oktatók olyan nemzetközi hálózatokkal rendelkeznek, amelyek lehetővé teszik izgalmas nemzetközi rendezvények lebonyolítását, amelyeken a hallgatók is részt vehetnek.
- Öregdiákjaink nagyon sikeresek voltak az álláskeresésben. Öregdiákjaink között vannak parlamenti képviselők, bírák, ügyészek, közjegyzők, ügyvédek és köztisztviselők.
- A SOGOLAS és a jogi tanulmányi terület élen jár az innovatív tanulmányi módszerek széles skálájának megvalósításában, amelyek változatossá és izgalmassá teszik tanulmányait. Különféle átadható készségeket fejleszt, mint például kutatás, kritikai elemzés, összetett ötletek szintézise és prezentációs készség.
- Modern tanulmányi környezet – a SOGOLAS a Tallinn University új tudományos épületében – az Astrában – található, amely kiváló feltételeket biztosít a tanuláshoz és a szabadidő eltöltéséhez. Van egy könyvtár 24 órás dolgozószobával, egy diákkávézó és egy hangulatos átrium. Az e-tanulási lehetőségeket széles körben használják, mivel a kurzusok online anyagokat, videó előadásokat, teszteket tartalmaznak.
- Nemzetközi lehetőségek – A SOGOLAS több tucat ERASMUS partnerségi szerződéssel rendelkezik, amelyek lehetővé teszik, hogy külföldre utazzon, hogy élvezze az európai diákéletet.
Képtár
Ideális Diákok
Ki keresünk?
Az Emberi jogok a digitális társadalomban MA programja ideális azoknak a hallgatóknak, akik szenvedélyesek az emberi jogok iránt, és szeretnének hatást gyakorolni a köz- vagy a magánszférában. De azoknak is szabott, akiket élénken érdekel az, hogy az internet hogyan változtatta meg a társadalmak működését, és milyen problémák merülnek fel, amikor megpróbálják alkalmazni a hagyományos jogi szabályokat az online világra. A programot úgy fejlesztették ki, hogy lehetővé tegye az egyik fő téma (emberi jogok és digitalizáció) összpontosítását, miközben a másikat is megértheti. Ebben a programban nem kell semmilyen részletes jogi vagy digitalizációs ismerete, csak lelkesedés és motiváció, hogy tanulmányai során fejlesszék a szükséges készségeket és ismereteket.
Belépők
Tanterv
Tanfolyam vázlat
A program ciklusos tanulmányi formában zajlik. Az előadások és szemináriumok hétköznapokon zajlanak, és a program teljesítésének névleges ideje négy szemeszter. A program kötelező jogi kurzusokból (54 ECTS), választható jogi kurzusokból (24/36 ECTS), nyílt választható kurzusokból (6 ECTS), mesterképzésből (24 ECTS) és kötelező szakmai gyakorlatból (6 ECTS) áll. A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgatók gyakorlati jogász irányítása mellett, tanórán elsajátított készségeiket és tudásukat alkalmazzák. A hallgatók részt vesznek egy interdiszciplináris projektben is (6 ECTS), amely újabb lehetőséget biztosít az általuk kifejlesztett készségek gyakorlására. A kurzusok vegyesen tartalmaznak olyan tárgyakat, amelyek az emberi jogokkal és a digitalizációval foglalkoznak, és lehetőséget biztosítanak a kutatási készségek fejlesztésére a négy félév során.
Karrierlehetőségek
Posztgraduális célpontok
A tanulmányi program olyan ismereteket és készségeket fejleszt, amelyek különböző karrierutakat nyitnak meg a modern jogi világban. Különböző lehetőségek állnak majd rendelkezésére mind az állami, mind a magánszektorban.
Állami szektor:
- Állások olyan nemzetközi szervezetekben, mint az ENSZ, az Európai Tanács és az EU – ezeknek az intézményeknek egyre nagyobb szükségük van emberi jogi és digitalizációs szakemberekre.
- Állások a nemzetközi bíróságokon – mind az Emberi Jogok Európai Bíróságának, mind az Európai Bíróságnak több szakértőre van szüksége, akik tanácsot adhatnak a bíráknak aktuális emberi jogi kérdésekben.
- A hazai közszféra – az EU és más államok közigazgatás intézményeinek az új fejlemények tükrében korszerűsíteni kell a nemzetközi joggal és az emberi jogokkal kapcsolatos ismereteiket, így van igény a szükséges tudással rendelkező szakértőkre, akik képesek megbirkózni ezekkel az új kihívásokkal.
- Academia – mivel a tanulmányi program kutatási fókuszú, felkészíti Önt a doktori programok haladó tanulmányaira szerte a világon.
Magánszektor:
- Médiavállalatok – mind a globális, mind a regionális médiavállalatoknak kötelességük biztosítani az emberi jogokat mindennapi tevékenységeik során. Csapatok alakulnak, amelyek feladata a belső szabályok kidolgozása és végrehajtása ezen a területen.
- Jogi tanácsadó cégek – egyre több vita merül fel a digitális térben fennálló kapcsolatokról és jogsértésekről.
- A civil szervezeteknek – mind a nagy nemzetközi civil szervezeteknek, mint a Human Rights Watch, mind a helyi jelentőségű civil szervezeteknek figyelembe kell venniük a nemzetközi jog és az emberi jogok globális fejleményeit.