Keystone logo
Gyorsított tanácsadás
Ha felveszed a kapcsolatot az iskolával, ingyenes elsőbbségi tanácsadást kapsz bármilyen tanulmányokkal vagy jelentkezéssel kapcsolatos kérdés esetén.
Tampere University Mesterképzési Információs Technológia - Beágyazott Rendszerek

Tampere University

Mesterképzési Információs Technológia - Beágyazott Rendszerek

Tampere, Finnország

2 Years

Angol

Teljes idő

Kérelem benyújtásának határideje

Aug 2025

EUR 12 000 / per year *

Az egyetemen

* az EU-n kívüli diákok esetében

Gyorsított tanácsadás
Ha felveszed a kapcsolatot az iskolával, ingyenes elsőbbségi tanácsadást kapsz bármilyen tanulmányokkal vagy jelentkezéssel kapcsolatos kérdés esetén.

Bevezetés

Az életed a beágyazott rendszerektől függ

A modern világban a beágyazott rendszerek mindenütt megtalálhatók: autókban, épületekben, gyárakban és utakon. Okoskodnak a világunkon.

A beágyazott rendszerek a környezetükhöz és más rendszerekhez való interakcióban dolgoznak; érzékelik, feldolgozzák és kommunikálnak, sőt megtakarítják energiájukat a környezetből. A beágyazott rendszerek interakcióba lépnek az emberekkel, vagy láthatatlanul a háttérben dolgoznak.

Számos beágyazott rendszert úgy terveztek meg, hogy növelje a biztonságot, például egy autó automatikus ütközésgátló fékezését, és néhányat szórakoztatnak, például egy fényképezőgépet, amely a valóságot egy szabadtéri játékban növeli. A beágyazott rendszerek kombinálják a hardver- és szoftver-szakértelmet.

Diákként azt várjuk, hogy ismerje az elektronika, a digitális logika, a processzorok és a programozás alapjait. A számítógépes hálózatok és a vezeték nélküli kommunikáció előtti tanulása egy másik lehetőség. A pályázóknak rendelkezniük kell BSc diplomával a számítástechnika, az elektrotechnika vagy a szoftverfejlesztés területén.

A beágyazott rendszerek mesterképzési programja elsajátítja a beágyazott rendszerek követelménymenedzsmentjét és fejlesztési folyamatait.

A program befejezése után képes lesz arra, hogy karrierlehetőségek széles skáláját folytassa a beágyazott rendszerek különböző területein.

Rendelkezni fog az ismeretekkel és a készségekkel az ipari karrier folytatásához, vagy a doktori fokozat megszerzéséhez.

Információk a tanulmányokról

  • Típus: Mesterképzés
  • Megszerezhető diploma: Master of Science (Technológia)
  • Tervezett időtartam: 2 év
  • A tanulmányok mértéke: 120 ECTS
  • Város: Tampere
  • Campus: Hervanta Campus
  • Tandíj nem EU / EGT állampolgárok számára: 12000 €

Tanulmányi célok

A beágyazott rendszerek képezik modern életünk alapját, annak ellenére, hogy nem mindig vagyunk tisztában vele. Korábban csak számítógépeink voltak - ma már tucatnyi személyes digitális eszköz megkönnyíti az életünket, és a közeli autókba, épületekbe, gyárakba és utakba beágyazott rendszerek ezrei teszik okossá világunkat.

A beágyazott rendszerek mesterképzési programja elsajátítja a beágyazott rendszerek követelménykezelési és fejlesztési folyamatait. Analóg és digitális alkatrészeket, mikrovezérlőket, FPGA logikát, összekapcsolásokat és buszokat, perifériákat és felhasználói felületeket tartalmazó termékek tervezésének készségei lesznek. Az ebben a fokozatban végzett tanulmányok lehetővé teszik a valós idejű, párhuzamos, párhuzamos és erőforrás-korlátozó szoftverek tervezését és a beágyazott termékváltozatok, verziók és konfigurációk kezelését.

További információ az oktatás nyelvéről

A program hivatalos nyelve az angol, vagyis az összes tanfolyam, vizsga és hallgatói szolgáltatás angol nyelven zajlik. Következésképpen az írásbeli és a beszélt angol nyelvtudás abszolút előfeltétel. A felvételi kérelem benyújtásakor a hallgatóknak elismert bizonyítványt kell benyújtaniuk nyelvtudásukról. A hallgatóknak a finn nyelv tanfolyamát is el kell végezniük. Bevezetést nyújt nekik a mindennapi finn és finn kultúrába.

Tanulmányi tartalom

A tanulmányok során a beágyazott rendszereket nagyon praktikus szempontból tekintjük. A beágyazott rendszerek tanulmányai kombinálják a hardver- és szoftvertervezést modern módszerek és eszközök segítségével. Kutatócsoportaink együttműködnek a vállalkozásokkal és együttműködnek a valódi ügyekkel, új módszerek és megoldások kifejlesztésére. A vállalkozásokkal való szoros együttműködés kiváló lehetőséget nyújt számunkra a trendek, a legmodernebb alkalmazások és a jövőbeli győztesek számára is.

A fő cél hardverplatformok a System-on-Chip, FPGA, GPU és beágyazott multiprocesszoros platformok. A modellalapú tervezés és a magas szintű szintézis a digitális tervezés fő megközelítései. A szoftvertervezés témaköröket tartalmaz a Linux alapú SW halmazokról, a HW függő SW-ről, a valós idejű operációs rendszerekről, az elosztott és a ködös számítástechnikáról, valamint az IoT protokollokról, a köztes szoftverekről és az alkalmazásokról a programozó szempontjából. A tartományátkelési témák az ellenőrzés, tesztelés és a beágyazott rendszerek fejlesztési folyamatai.

Tampere University kínál hallgatóinak egy széleskörű, interdiszciplináris oktatásra. Rengeteg kisebb tanulmány és kiegészítő tanfolyam áll rendelkezésre, valamint lehetőség nyílik arra, hogy pusztán a főbb tanulmányokra koncentráljon. Valójában minden fokozat a tanulmányok egyedülálló kombinációja, amelyet az egyes hallgatók a legérdekesebbnek találtak.

Tandíj

A program tandíja tanévenként 12000 euró azoknak az EU / EGT-n kívüli hallgatóknak, akik ösztöndíjrendszerrel rendelkeznek a fizetős hallgatók számára.

A tanulmányok szerkezete

A program 120 ECTS-ből áll. A tanfolyamok értéke 90 ECTS, a fennmaradó 30 ECTS-t pedig a mesterképzés sikeres elvégzéséért ítélik oda. Minden ECTS megegyezik az átlagos 27 órás munkaterheléssel, beleértve az előadásokat, gyakorlatokat, feladatokat, önálló tanulmányokat és vizsgát. A program időtartama két év. A hallgatók három félévet töltenek el tanfolyamok elvégzésével és egy félévet a végső projekt előkészítésével (Master's Thesis). Augusztus végén kezdik meg tanulmányaikat, a tanév pedig május végén zárul.

Karrierlehetőségek

A beágyazott rendszerek szakértőként különféle karrierlehetőségeket kínál. Számos lenyűgöző alkalmazás és érdekes vállalat található a piacon. A beágyazott rendszerek globális piaca meghaladja a 200 milliárd USD-t, és gyorsan növekszik. Egy 2017-ben végzett felmérés azt mutatja, hogy a beágyazott rendszerek terméktervező csoportja átlagosan 15 emberből áll, ebből 60% -ban beágyazott SW, 40% pedig HW tervezésből áll. Az ábrák azt mutatják, hogy mind a kis, mind a nagy vállalatok számára van hely a piacon, mind az alkalmazás, mind a technológia fejlesztés terén.

Együttműködés más felekkel

A hallgatók a saját diplomájukban végzett tanulmányokon túlmenően teljes mértékben kihasználhatják a tamperei felsőoktatási közösség által kínált oktatást, kezdve a műszaki szakoktól kezdve a különféle szakterületek szakképzéséig.

Jogosultsági kritériumok

A mesterképzési programok jogosultsági kritériumai két részből állnak: a Tampere University általános alkalmassági kritériumai és a program-specifikus alkalmassági kritériumok, amelyek meghatározzák és / vagy információkat adnak az általános kritériumokhoz. Mindkettőnek meg kell felelnie ahhoz, hogy jogosultnak tekintse. Azokat a pályázókat, akik nem felelnek meg az általános alkalmassági és a programspecifikus alkalmassági feltételeknek, nem választják hallgatónak a Tampere University .

Általános jogosultság

Ahhoz, hogy jelentkezhessen a Tampere University mesterképzésre, rendelkeznie kell:

  • Alapképzés - országosan elismert első ciklus fokozat
  • amely legalább 180 ECTS-nek (európai kredit) vagy hároméves nappali tagozatos tanulmánynak felel meg
  • a mesterképzés megfelelő területéről, amelyre jelentkezik
  • elismert felsőoktatási intézményből
  • A Finnországon kívüli egyetemen szerzett alapképzésnek biztosítania kell az egyetemi szintű mesterképzés tanulmányait abban az országban, ahol azt elnyerte.
    • amely legalább 180 ECTS-nek (európai kredit) vagy hároméves nappali tagozatos tanulmánynak felel meg
    • a mesterképzés megfelelő területéről, amelyre jelentkezik
    • elismert felsőoktatási intézményből
    • A Finnországon kívüli egyetemen szerzett alapképzésnek biztosítania kell az egyetemi szintű mesterképzés tanulmányait abban az országban, ahol azt elnyerte.
  • ÉS az angol nyelv jó ismerete akadémiai célokra.

Az alapképzés utolsó évében jelentkezők akkor pályázhatnak, ha a diplomát 2021 július 31-ig befejezik. Ebben az esetben feltételesen fogadnák őket. Kérjük, olvassa el a jelentkezőknek szóló külön utasításokat az alapképzés utolsó évében.

A közvetlenül mesterképzéshez vezető tanulmányokba való felvétel a pályázó egyetemi vagy alkalmazott tudományi egyeteme által adott alapképzésen alapul. A program-specifikus felvételi követelményektől függően a program figyelembe veheti a jelentkezők által korábban megszerzett készségeket a pályázatok elbírálásakor.

A korábban elvégzett mesterképzés nem teszi alkalmassá a jelentkezőket a felvételre. Azok a pályázók azonban, akik felvételt kérnek egy második mesterképzés megszerzésére, csak különösen súlyos okokból kerülnek felvételre.

Program specifikus jogosultsági kritériumok

Minden mesterképzési program részletesebb alkalmassági kritériumokat határozhat meg, beleértve például a jelentkező korábbi végzettségének konkrétabb követelményeit. Ezekről a kritériumokról döntenek, és évente közzéteszik őket a következő pályázati fordulóban.

Az előző diplomának olyan területről kell származnia, amely szorosan kapcsolódik a mester programhoz, amelyre jelentkezik. Az informatikai mesterképzésben az előző diplomának a következő (vagy egymással szorosan összefüggő) területek egyikén kell lennie: Számítástechnika, informatika, informatika, villamosmérnöki tudomány, szoftverfejlesztés vagy más alkalmazható terület, amely jártas a matematikában, a fizikában és a elemi programozási ismeretek.

Azoknak a pályázóknak, akik diplomájukat az Alkalmazott Tudományok Egyetemén (AMK) vagy a finn egyetemen végezték, az előírt minimális GPA megegyezik a finn nyelven kínált mesterképzési programok felvételével.

Minimum GPA a finn Alkalmazott Tudományok Egyetemen (AMK) végzett alapképzéshez Minimum GPA a finn egyetemen elvégzett alapképzésekhez (egyetem)
3,20 / 5 2,80 / 5

A felvételi pontszámot minden olyan pályázó számára kiszámítják, aki megfelel a minimumkövetelményeknek. Az ECTS által súlyozott, kerek GPA számításakor csak a számszerű érdemjegyű kurzusokat (a dolgozatot is beleértve) vesszük figyelembe.

Ha még nem végzett jelenlegi intézményében, feltételes felvételi ajánlatot kaphat. Az ajánlatot visszavonják, ha a végső GPA a minimális követelmények alá esik.

Nyelvtudási követelmények

A Tampere University mesterképzésére történő jelentkezéskor bizonyítékot kell benyújtania arról, hogy akadémiai célból jól tudja az angol nyelvet. Két lehetősége van az angol nyelvtudás bizonyítására: nyelvvizsgák vagy korábbi tanulmányok.

Mindkét esetben dokumentumot kell benyújtania a nyelvtudás igazolásaként.

Angol nyelvvizsgák és a minimumkövetelmények:

Teszt neve Minimális teszteredmény a Tampere University alapképzésben
TOEFL iBT / TOEFL iBT Special Home Edition Összességében 92, 20 alatti szakasz nélkül
IELTS (tudományos) / IELTS indikátor 6.5 összességében, az 5.5 alatti szakasz nélkül
PTE (tudományos) Összesen 62, a kommunikatív készségek 42 szakasz alatti szakasza nélkül
C1 Haladó * C
C2 jártasság * C1
Finn nyelvtudás nyelvtudásról (angol) 5. jártassági szint

* A korábbi CAE-t és CPE-t átnevezték C1 Advanced és C2 kompetenciává

Korábbi tanulmányok

Lehetséges, hogy felmentést kap a nyelvvizsga pontszám benyújtása alól, ha elvégezte a Tampere University által felsorolt olyan tanulmányokat, amelyek igazolják az angol nyelvtudását tudományos célokra. Csak azokat a tanulmányokat fogadják el, amelyek megfelelnek a kritériumoknak, ezért ha érvényes nyelvvizsga-eredmény nélkül jelentkezik, alaposan vizsgálja meg a Tampere University által felsorolt mentességeket és a dokumentumok benyújtásának módját.

Bevitel

55 hallgató vesz részt az informatikai programban.

Az Informatika program a következő szakterületeket tartalmazza: 1) Kommunikációs rendszerek és hálózatok, 2) Információbiztonság, 3) Beágyazott rendszerek és 4) Robotika és mesterséges intelligencia.

Felvételi eljárás

A hallgatókat azon pályázók közül választják ki a programba, akik teljes pályázatot (pályázatot és elegendő pályázati dokumentumot nyújtanak be a határidőig) és teljesítik a hivatalos alkalmassági feltételeket.

A hallgatók kiválasztását a felvételi bizottság végzi a jelentkezési dokumentumokban feltüntetett tudományos képesítések és érdemek alapján. Felhívjuk figyelmét, hogy nem minden, a követelményeket teljesítő jelentkezőt fel lehet venni.

A mesterképzésbe felvett hallgatóknak szükség lehet korábbi diplomájuk kiegészítésére kiegészítő tanulmányokkal. A kiegészítő tanulmányokról a kar eseti alapon dönt (maximum 60 ECTS kredit).

Pontozás

A támogatható pályázók száma évente meghaladja az elfogadható hallgatók számát. A hallgatói felvételt a felvételi bizottság végzi a pályázati dokumentumokon feltüntetett tanulmányi képesítések és érdemek alapján.

A kiválasztási folyamat során a következő megítélési követelményeket értékelik összetettként:

  • Elég magas tanulmányi teljesítmény az alapképzésben.
  • A pályázóknak erős motivációt kell mutatniuk a program kulcsfontosságú témáinak tanulmányozására, valamint érdeklődésüket az interdiszciplináris területen való munka iránt.
  • A „Bevezetés a fenntartható digitális életbe” című MOOC tanfolyam elvégzését előnynek tekintjük. A tanfolyam 2020. október 15-én nyílik meg, és a jelentkezőnek legkésőbb 2021. február 28-ig (23:59 GMT + 2) be kell fejeznie a MOOC tanfolyamot. Az összes feladatot addig a napig kell benyújtani, hogy figyelembe lehessen venni. A határidő lejárta után nem lehet dokumentumokat benyújtani, mivel a tanfolyam ezen a napon zárul.

Hogyan kell alkalmazni

Felvételi lépésről lépésre

  1. Ellenőrizze az alkalmazni kívánt program (ok) általános alkalmassági és programspecifikus alkalmassági kritériumait. Három programra jelentkezhet egyszerre.
  2. Olvassa el a jelentkezésre vonatkozó utasításokat, és a lehető legkorábban kezdje el jelentkezési dokumentumainak elkészítését!
  3. Ha szükséges, tegyen nyelvi tesztet, kérjük, olvassa el a nyelvi követelményeket.
  4. A pályázati időszak megnyitásakor töltse ki az online jelentkezést a Studyinfo.fi oldalon a jelentkezési időszak alatt, és töltse fel a szükséges mellékleteket az alkalmazásba. A jelentkezés ideje 2020. december 9., GMT + 2, 8.00 - 2021. január 13., GMT + 2.
  5. Töltse fel az összes szükséges mellékletet, és küldje el postai úton az oktatási dokumentumokat a Tampere University Felvételi Irodájába két héten belül, 2021. január 27-ig, 15:00 GMT + 2 óráig. A dokumentumoknak a megadott határidőig be kell érkezniük az Egyetemre, és azokat adott esetben az országspecifikus követelményeknek megfelelően kell átadni.
  6. Ne felejtsen el pályázni ösztöndíjra, ha van ilyen.
  7. Várja meg a felvételi eredmények kihirdetését 2021 március végén.
  8. Ha felajánl egy tanulmányi helyet, ne felejtse el elfogadni a megadott határidőig. Szükség esetén fizesse be a tandíjat.
  9. Kezdje jó előre felkészülni a finnországi érkezésére.
  10. Regisztráljon hallgatóként, és csatlakozzon a Tampere University közösségéhez, amikor a tanulmányok 2021 augusztusában megkezdődnek!

Online jelentkezési lap

Az online jelentkezési lap csak a jelentkezési időszakban lesz elérhető, csak a Studyinfo.fi oldalon. A pályázati időszak 2020. december 9-én 8 órakor kezdődik (GMT + 2) és 2021. január 13-án 15 órakor (GMT + 2) ér véget.

Műszerdobozok

Az összes szükséges dokumentum másolatát mellékletként kell feltöltenie a jelentkezési lapra. Az általános alkalmazási mellékléseken kívül néhány program további programspecifikus házakat is felsorolt, amelyekre szükség van ezekhez a programokhoz való alkalmazáskor.

Töltse fel az összes szükséges mellékletet a jelentkezési lapra a Studyinfo.fi weboldalon. A feltöltésen kívül oktatási dokumentumainak hivatalosan hitelesített másolatait postai úton kell benyújtania a Tampere University Felvételi Irodához. A jelentkezőknek, akiknek diplomáit bizonyos országokban odaítélték, különös figyelmet kell fordítaniuk az ezen országok dokumentációjára és dokumentumaira, külön benyújtandó formában. Ezeket az országspecifikus követelményeket mindenekelőtt és mindig a szokásos követelmények előtt be kell tartani.

A jelentkezőknek postázniuk kell az oktatási dokumentumokat a Tampere University Felvételi Irodájába, hogy azok 2021. január 27-ig, GMT + 2 órakor megérkezzenek. A szükséges általános alkalmazási mellékletek listáját és további utasításokat az Alkalmazási dokumentumok weboldalon talál.

A programra történő alkalmazáshoz nincsenek program-specifikus mellékletek.

Van azonban program-specifikus kérdések a jelentkezési űrlapon, és felkérést fog adni a következőkre:

  • Két akadémiai / szakmai személy elérhetősége, akik ajánlásokat tehetnek Önnek. Kérjük, adja meg a nevét, szervezetét, beosztását és elérhetőségét, beleértve egy e-mail címet, és szükség esetén kapcsolatba léphet velük.
  • Skype elérhetőségek. Felhívjuk figyelmét, hogy csak kiválasztott jelentkezőket lehet meghallgatni.

Felvételi eredmények és fellebbezések

A felvételi eredményeket 2021 március végén hirdetik ki. A felvételi eredményekről minden jelentkezőt tájékoztatnak.

ryser

Belépők

Tanterv

Ösztöndíjak és finanszírozás

Karrierlehetőségek

Program tandíj

Az Iskoláról

Beszélgetés a diákokkal

Kérdések