Keystone logo
© University of Chemistry and Technology, Prague
University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

University of Chemistry and Technology, Prague

Bevezetés

A University of Chemistry and Technology, Prague ( UCT Prague ) Közép-Európában a legnagyobb oktatási intézmény, amelynek hagyománya közel két évszázadot ölel fel. A progresszív tanulmányi területek és a rangos nemzetközi hírnév mellett az UCT Prague minden hallgató számára fejlett technológiákkal és kiváló jövedelmező karrier előkészítéssel rendelkezik.

University of Chemistry and Technology, Prague : múlt és jelen

66765_66637_Praha021.jpg

UCT Prague egy állami felsőoktatási egyetem, amely tudományos, kutatási, fejlesztési és végrehajtási tevékenységeket folytat. Tagja a Cseh Köztársaság 28 állami és állami egyetemének családjának, tagja az EUA (az Európai Egyetemi Szövetség), a FEANI (az Országos Mérnöki Egyesületek Európai Szövetsége) és az IGIP (Nemzetközi Mérnöki Pedagógiai Társaság). UCT Prague a kémia, a vegyipar, az élelmiszer-kémia és a technológia, a biokémia, a finomítás, a vízkezelés, az energia és a biológiai tudományok, valamint a technológiák, valamint a környezetvédelem szinte minden ágában mély és széles körű ismeretekkel rendelkezik. anyagtudományok és más kémia alapú tanulmányi területek. UCT Prague 1952-ben alakult, de eredete 1807-ben nyúlik vissza, amikor a prágai Műszaki Főiskolán első kémiai kurzust tartottak. Az 1920-as Műszaki Főiskola átszervezése a kémiai tanszék átalakulását eredményezte a Cseh Műszaki Egyetem hét szakasza, a Kémiai Technológia Iskolává. UCT Prague számos kiemelkedő alumíniumot készített, köztük Otto Wichterle professzort, az 1950-es években a lágy kontaktlencsék feltalálóját, és Vladimír Prelogot, az ETH Zürich professzort, aki 1975-ben nyerte el a kémiai Nobel-díjat. 1928-ban Prelog doktori fokozatot több évvel később kapott.

Figyelemre méltó kutatás

66766_66631_201604131505011.jpg

UCT Prague kutatói nagyon sikeresek voltak az Európai Közösség HORIZON 2020 keretprogramjában, és aktívan részt vesznek számos új kutatási projekt és együttműködés kialakításában. Jelentős korábbi erőfeszítések a következők:

  • RECOBA, Assoc. Prof. Juraj Kosek, szektorok közötti valós idejű érzékelés, fejlett vezérlés és optimalizálás a kötegelt folyamatok számára, amelyek energiát és nyersanyagokat takarítanak meg.

  • PARTIAL-PGMs, Assoc. Prof. Petr Kočí, új, nagy teljesítményű hibrid TWV / GPF Automotive utókezelő rendszerek fejlesztése raTIonAL tervezéssel: PGM-ek és ritkaföldfém-anyagok helyettesítése.

  • SElySOs, Prof. Karel Bouzek, új elektródanyagok kifejlesztése és a szilárd oxid magas hőmérsékletű elektrolízis cellák lebomlási mechanizmusainak megértése.

  • SuPER-W, Prof. Pavel Jeníček, doc. Prof. Jan Bartáček, fenntartható termék, energia és erőforrás-visszanyerés a szennyvízből.

  • Élelmiszerminőségi projektek: FoodSmartphone, Smartphone elemzők az élelmiszer minőségének és biztonságának helyszíni vizsgálatához; MultiCoop, Multidiszciplináris megközelítés az együttműködés megerősítésére és az élelmiszer- és takarmánybiztonság átfogó értékelésére szolgáló új platform létrehozására; AUTHENT-NET - Élelmiszerhitelesítési Kutatóhálózat, Prof. Jana Hajšlová, Monika Tomaniová, PhD.

  • Tudományos oktatás: SCICHALLENGE, Petr Holzhauser, MSc, következő generációs tudomány kihívások részvételi technikák és digitális médiumok felhasználásával.

karok

UCT Prague (az egész egyetem igényeit kielégítő osztályok mellett) négy karral rendelkezik:

  • Kémiai Technológiai Kar

  • Környezeti Technológiai Kar

  • Élelmiszer- és Biokémiai Technológia Kar

  • Vegyészmérnöki Kar

UCT Prague a számokban

UCT Prague 871 alkalmazottal rendelkezik (2014-es éves jelentés adatai), köztük 510 fő és 361 kutatói személyzet. UCT Prague hároméves felsőfokú (BSc), kétéves Master (MSc / Ing.) Programok és Ph.D. programokat. Teljes beiratkozás az UCT Prague 2014-ben: 3 606 főiskolai és mesterképző és 843 Ph.D. hallgatók (2014-es éves jelentés adatai).

Világméretű együttműködés és együttműködés

UCT Prague együttműködik több mint 100 egyetemmel és intézménnyel világszerte. Az egyetem a legaktívabb cseh egyetemi résztvevő az Erasmus diákcsere programban, és más programokban is részt vett, mint például az 5. és 6. keretprogram, a COST, az EUREKA és a Leonardo da Vinci.

66764_66630_201604131503201.jpg

Számítástechnikai eszközök

UCT Prague magas szintű számítástechnikai létesítményeket tart fenn gigabites hálózattal. A számítógépek a diákok, a kutatók és a professzorok rendelkezésére állnak a több száz laboratóriumban és munkaterületben.

Könyvtár: ChemTK

UCT Prague a modern Nemzeti Technológiai Könyvtár (NTK) épületében található kiválóan felszerelt ChemTK könyvtárat üzemelteti. A ChemTK gyűjtemény több mint 100 000 könyvet, kézikönyvet, enciklopédiát, folyóiratot és egyéb kiadványt tartalmaz. A ChemTK 300 szakmai folyóiratot jegyez, és elektronikus hozzáférést biztosít a tudományos folyóiratokhoz. A rangos tudományos kiadók több mint 2500 folyóirata jelenleg elektronikus formában áll rendelkezésre. A ChemTK hozzáférést biztosít az SciFinderhez, a Chemical Abstracts Service-hez és más speciális erőforrásokhoz (lásd az eResources teljes listáját), amelyek lehetővé teszik a tudományos szakterületeken végzett kutatást. A Beilstein Handbuch der organischen Chemie és a Gmelin Handbuch der anorganischen Chemie teljes gyűjteményei nyomtatott és elektronikus formában is elérhetők. A nyomtatási kiadások elérhetők az olvasóteremben az NTK ritka könyvek és speciális gyűjteményei között.

Központi laboratóriumok

UCT Prague központi laboratóriumai nyolc laboratóriumból állnak:

  • Nukleáris mágneses rezonancia (NMR) spektroszkópiai laboratórium

  • Infravörös (IR) és Raman-spektroszkópiai laboratórium

  • Tömegspektrometria laboratórium (MS)

  • Szerves elemelemző laboratórium

  • Röntgen diffrakciós laboratórium

  • Hő-Gravimetriás Elemző Laboratórium (TGA)

  • Atomabszorpciós spektroszkópiai laboratórium (AAS) és felületi elemzési laboratórium

A laboratóriumok magas színvonalú berendezéseket biztosítanak a diákok, a tanárok és a kutató munkatársak számára, és modern eszközökkel vannak felszerelve. A laboratóriumi munkatársak mind a rutinszerű, mind a szakosodott kísérletekben tapasztaltak. A laboratóriumok tanulói projektek, támogatások által finanszírozott kutatások és ipari alkalmazások. A létesítményeket külső ügyfelek (egyetemek, magánvállalatok és mások) is használhatják. A laboratóriumi személyzet több tanfolyamot, workshopot és egyéb szemináriumokat is tanít az UCT Prague közösség tagjainak. A tanfolyamok magukban foglalják a gyakorlati technikákat és a spektrális értelmezés módszereit.

Helyszínek

  • Prague

    UCT Prague Technická 5 166 28 Prague 6 – Dejvice, 166 28, Prague

Kérdések