
Master of Science nagy teljesítményű számítástechnika
Jyväskylän yliopisto, Finnország
IDŐTARTAM
2 Years
NYELVEK
Angol
PACE
Teljes idő
JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ
Kérelem benyújtásának határideje
LEGKORÁBBI KEZDÉSI DÁTUM
Sep 2025
TANDÍJ
EUR 10 000 / per year
TANULMÁNYI FORMÁTUM
Az egyetemen
Bevezetés
A nagy teljesítményű számítástechnika mesterképzési programja egyesíti a nagy teljesítményű számítástechnika és a számítógépes rendszerek ismereteit a természettudományok számítási modelljei és módszerei terén szerzett szakértelemmel. Ha ezt a programot választja, megtanulja, hogyan dolgozzon ki és alkalmazzon párhuzamos és elosztott számítási módszereket multidiszciplináris problémákra. Tanulmányai során képes lesz kifinomult adatbányászati és gépi tanulási módszerek kidolgozására és megvalósítására különböző típusú adatokhoz. Ezenkívül lépést tud tartani e technológiák gyors fejlődésével, és alkalmazni tudja őket nagy és kihívást jelentő számítási problémák megoldására.
Program információ
A nagy teljesítményű számítástechnika mesterképzési programja egy kétéves (120 ECTS) teljes munkaidős angol nyelvű program. A Matematika és Természettudományi Kar és az Informatikai Kar közösen biztosítja. Szakosodhat informatikára, kémiára vagy fizikára.
A program átfogó témája a számítástechnikában szerzett készségek ötvözése a természettudományok sürgető problémáival. Az éghajlatváltozással vagy az energiatermeléssel és -fogyasztással kapcsolatos számos tudományos kihívás megköveteli a természettudományok fogalmait és megértését – a megértés úgynevezett első alapelveit. Azonban ezeknek az alapelveknek a megértése nem elég: a számítási eszközök használatában jártas emberekre van szükség ahhoz, hogy hatékonyan megoldják azokat a numerikus problémákat, amelyek akkor merülnek fel, ha ezeket az elveket valós helyzetekben alkalmazzák, mint például az összetett anyagok, a légkör vagy az orvosbiológiai innovációk.
Erre a mesterképzésre az éves tavaszi, januári felsőoktatási közös jelentkezés során lehet jelentkezni. Ha felvesznek, tanulmányai szeptemberben kezdődnek. Érettségi után Master of Science fokozatot kapsz.
Diák profilja
Megfelelő felsőfokú végzettséggel és megfelelő angol nyelvtudással rendelkező hallgatókat keresünk.
A diploma megfelelő területei a következők:
- Fizika, fizikai tudományok, anyagtudomány vagy más, a fizikával kapcsolatos terület
- Kémia, vegyészmérnök, molekuláris tudomány vagy más, a kémiával kapcsolatos terület
- Számítástechnika, adattudomány, számítástechnika vagy szoftvermérnökség, informatika, alkalmazott matematika, mesterséges intelligencia vagy más kapcsolódó terület
Ezenkívül minden szakra minden jelentkezőnek alapképzési szintű készségekkel kell rendelkeznie:
- Matematika: Számítás és lineáris algebra
- Programozás: Adatszerkezetek, algoritmusok, programozás, valamint elméleti vagy műszaki számítástechnika és
- akár kémia (pl. fizikai kémia vagy számítási kémia), akár fizika (pl. számítógépes fizika, klasszikus vagy modern fizika)
Ha a programozási, adatforgalmi, matematikai és elméleti számítástechnikai ismereteket a formális végzettségen kívül szerezte meg, erről megfelelő igazolást kell benyújtani.
Képtár
Tanulói beszámolók
Belépők
Ösztöndíjak és finanszírozás
Ismerje meg tandíjpolitikánkat és az elérhető ösztöndíjakat (pl. a Finnországi Ösztöndíj és a JYU tandíj-ösztöndíj) a Jyväskyläi Egyetem nemzetközi mesterképzési programjaiban való tanuláshoz.
Tandíjszabályzat
A Jyväskyläi Egyetem tandíjat számít fel az EU-n/EGT-n kívüli hallgatóktól az angol nyelvű mesterképzéseken. Létezik egy ösztöndíjprogram a tandíj fizetésére kötelezett hallgatók támogatására.
Felhívjuk figyelmét, hogy a tandíj csak az angol nyelvű mesterképzésekre vonatkozik. Nem kell tandíjat fizetni:
- diákcsere programok (nemzetségtől függetlenül),
- Finn vagy svéd nyelven tanított alap- és mesterképzés, ill
- doktori programok.
Ön sem köteles tandíjat fizetni, ha
- 2017. augusztus 1. előtt megkezdte tanulmányait valamelyik angol nyelvű mesterképzésünkben,
- EU/EGT-ország vagy Svájc állampolgára,
- A típusú érvényes finnországi tartózkodási engedéllyel kell rendelkeznie ( nem tanulmányi célra ), P, P-EU, EU Blue Card, SEU-sopimus50 artikla = tartózkodási jog a kilépési megállapodás vagy P SEU-sopimus 50 alapján artikla = A kilépési megállapodás szerinti állandó tartózkodási jog (Brexit tartózkodási engedélyek), vagy tartózkodási kártya egy EU-polgár Finnországban lakó családtagja számára.
További információkért tekintse meg a tandíjakkal kapcsolatos GYIK-et.
Tanterv
Tájékoztatás a nagyteljesítményű számítástechnika mesterképzési programjának diplomájáról
A program 120 ECTS kredit teljesítését igényli két éven belül, kötelező alaptanulmányokkal és fakultatív fokú profilalkotási tanulmányokkal. A tanulmányok a hallgató szakirányától függően a kémia vagy a fizika tanulmányai mellett kötelező számítástechnikai elemet is tartalmaznak.
A kötelező tanulmányok közé tartozik az elosztott és párhuzamos számítástechnika, a GPU-programozás, a kvantum algoritmusok, a szoftverfejlesztés, az adatbányászat és a gépi tanulás. Emellett a program a választott szakterületnek megfelelő haladó profilalkotási tanulmányokat is tartalmaz, mint például részecskefizika, kondenzált anyag fizika, kvantummechanika, számítási kémia vagy számítási biofizika. Ezen kívül nyelvi, kommunikációs és munkahelyi életismereti kurzusok is szerepelnek a programban.
A hallgatók szabadon választhatnak választható kurzusokat az egyetemen, a kurzusspecifikus előfeltételek függvényében. A választható kurzusok közé tartoznak a Többnyelvű Akadémiai Kommunikációs Központ (Movi) által kínált különféle előkészítő vagy emelt szintű nyelvi kurzusok, a Jyväskylä Egyetem Üzleti és Gazdaságtudományi Karának (JSBE) az Alapvető üzleti tanulmányok modulja, valamint a Karrier létrehozása előadássorozat. említs néhány példát.
A program Kutatás és képzés modulja szakdolgozat szemináriumot, szakdolgozatot és szakmai képzést tartalmaz.
Karrierlehetőségek
Ebben a programban olyan multidiszciplináris szakembereket képezünk, akik képesek dolgozni, problémákat megoldani, új ismereteket elsajátítani az igényes számítástechnikai kutatás-fejlesztési feladatokat igénylő kutatás-fejlesztésben. Ön olyan szakértő lesz, aki jártas a HPC bevezetésében és tudásátadásában az iparban és a tudományos életben különböző stratégiai területeken, alapvetően hozzájárulva az ipar és az akadémia közös K+F erőfeszítéseihez.
A végzett hallgatók lehetséges munkakörei közé tartozik az informatikus, adattudós, adatelemző, szoftvermérnök és számítástechnikai kémikus/fizikus.
Ezenkívül az olyan puha készségek, mint a felelősség, a professzionalizmus, az etika, az erőforrások bölcsessége, a célorientáció és a csapatmunka, minden diplomás eszköztár részét képezik.